Enginar sevenlerin gözde mekanı Artemis Restoran

00:39 Dilek Toksoy 0 Comments

Artemis Restoran

Artemis Restoran

10. İzmir Turizm 2018 Ödüllerinde Yeme İçme ve Eğlence Tesisi dalında birincilik ödülü alan tek enginar lokantası Artemis Restoran,adını antik çağların bir tanrıçasından alan, adına uygun bir ortamda ve yemek çeşitleriyle bölgenin en aranan restoranlarından biri olmuş. Zeytinyağlısından, kuzu etlisine, salatası, balıklısı, güveçi hatta tatlısıyla Türkiye'nin gerçek Enginar Lokantası ödül almayı fazlasıyla haketti.

Restorana gidip de memnun kalmayan yoktur herhalde. Restoran enginar tarlalarının ortasında, eşsiz doğasıyla nezih bir mekan olarak dikkat çekiyor. İzmir Seferihisar Düzce Köyü’nde bulunan restoranın en önemli menülerinden birisi olan enginardan bahsedeceğim sizlere. Yediğiniz yemeklerin hepsi sağlık iksiri enginardan yapılıyor. 1997 yılında açılan Artemis Restoranın 21 yıllık bir geçmişi var ve bu mekanın lezzetlerini bilen müdavimleri İzmir Seferihisar'a gelmiş ise mutlaka uğruyorlarmış. Hatta İstanbul'dan sabah uçakla gelip akşama dönenler bile oluyormuş. Bir gelen bir daha gitmek için can atıyormuş. Mesela ben ikinci gidişimi hayal edip heyecanlanıyorum. Yok böyle bir lezzet dedirtecek kadar övülmeye değer bir mekan.


Artemis Restoran

Enginar mevsiminde soyulmuş enginar siparişi verebilirsiniz.
Enginar mevsiminde her gün yüzlerce enginar soyulup kullanılmak üzere dondurucuya kaldırılıyor.
Enginarın 40 çeşit yemeğini yapıp müşterilerinin tercihine sunan çok özel bir ekip var bu mekanda. Sevgili Emre Sezen ve asıl kurucusu olan babası Abdullah Sezen beyefendiler gülen yüzleriyle ve enfes enginar yemekleriyle benim gönlümü fethettiler doğrusu. Emre bey ile yaptığımız röportaj da ileriye dönük bir projelerinin olup olmadığını sorduğumda "işyerini biraz daha iyiye taşımak" olduğunu söyledi. İşlerini büyük bir özen ve samimiyetle yapmaya çalışıyorlar.
Artemis Restoran

Artemis Restoran

Artemis Restoran
Enginar güveç, Enginar Böreği, Zeytinyağlı Enginar, Etli Enginar, Enginar saç Kavurma, Enginar Tatlısı, Yoğurtlu Enginar Kızartması ve ve dahası..
Mekan sahipleri atalarından kalma enginar tarlasının kenarında çok güzel bir aile ortamında, birbirinden leziz enginar yemeklerini kendi elleriyle yapıp müşterilerine sunuyorlar. Gerçekten tadı damağımda kaldı ve bir yemek blogerı olarak bilmediğim bir çok enginar tarifini keşfetmiş oldum. Bir enginar cenneti, harika yemekler, harika insanlar ve harika bir tabiat.. Çevremdeki herkese tavsiye ediyorum, bilenler zaten gidiyorlar fakat bilmeyenler için gidilebilecek on numara bir restoran. Artemis Restorana nasıl gidilir diye merak ediyorsanız kısaca anlatayım. İzmir'in Seferihisar ilçesinin bir beldesinde yer alıyor. Seferihisar yolundan Düzce Köyü kavşağının sağ tarafındaki yolun biraz ilerisinden sola dönüldüğünde yol kenarında yemyeşil bir cennet havasında karşınızda bulacağınız bir mekana gitmiş olacaksınız. Enginar sevenler için gidilmesi şiddetle tavsiye edilen bu nezih mekana yolunuz düşerse mutlaka gidin. Ayrıca bana ve arkadaşıma gösterdikleri ilgiden dolayı mekan sahiplerine çok teşekkür ediyorum. 
                                                   Lezzet Gezgini Dilek Toksoy

BENZER TARİFLER

0 yorum: