Yeni Yıla Merhaba

19:08 Dilek Toksoy 4 Comments

02-01-2014

Merhaba dedik, hoşgeldin dedik..Acaba bu yıl kimlere iyi gelecek, kimleri üzecek..Ben her gelen yeni yıla yalvarıyorum ve bıktım..) Hayallerimi tamamlamaya az kaldı, lütfen 2014 sev beni ve ülkemi..Biz iyi şeyleri hakediyoruz, Türkiye benim aynamdır, ben Türkiye'yim. Benden başlayabilirsin...Bugün 2014'ün 2. günü ve ben iki gündür evde yat kalk, bir tembellik bir rehavet içindeyim ki sormayın. Acaba bütün yıl böylemi geçecek diye de endişeleniyorum, hani öyle derler ya..
Yapmak istediklerimi yapacak gücü kendimde bulamadığım bir dönemdeyim. Kondüsyonum düştü, hareket yok, istek yok,üretmek yok..bu ne yahu..Bir an evvel benliğime dönmem lazım.
Yeni yıl var önümüzde ve başladı eskimeye hemencik. Hep güzel dileklerde bulunuruz yılın ilk saatlerinde fakat, iyisiyle, kötüsüyle bu yıl da olacak olanlar gerçekleşecek, istemediğimiz bir çok şeyi yaşayacağız hayatımızda. Güzel sürprizler, kötü sürprizler, Türkiye ve dünyanın gündemi, değişen dünya, insanlar, felaketler, haksızlıklar, doğa katliamları, hayvan katliamları, yoksulluk, zenginlik, yolsuzluklar, çocuk gelinler, töre ve kadın cinayetleri , şiddet , doğumlar ,ölümler vs vs..Hiç bir şey iyiye gitmiyor, kirlenen dünya , kirlenen insanlar, duygular..Mücadele etmeye mecbur kaldığımız bir dünya..Hayallerimizle, umutlarımızla beslendiğimiz kötüleşen dünyada yeni yıla merhaba dedik ve devam ediyoruz..Türkiye'nin kirlenen vizyonunda herkesin çok konuşup hiç bir şey yapmadığı bir ortamda sanki gaipten birilerinin ışınlanmasını bekler olduk. Türkiye gibiyim bende..İşte bütün mesele bu..birlik olmak ve paylaşmak..benliğine dönmek..Damarlarımızdaki asil kanı tazelemek, gücünü göstermek lazım, tam zamanı silkenmenin. Haydi bakalım.. Önce kendinden başlamalı insan..

BENZER TARİFLER

4 yorum:

 1. Benzer duygular ve kaygılar taşıyor muşuz demek? dediğiniz gibi iyi ve kötü ne yaşanacaksa hepsi bu yıl da yaşanacak ama umarım, iyilikler daha fazla yaşanır... O da bize teselli olur...sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. Evet Özgü hanım, hepimiz kaygılıyız, millet olarak mutlu olacağımız günlerin özlemini yaşıyoruz..Umarım kötü günlerden çok iyi günler görürüz..Benden de sevgiler..teşşkrler

  YanıtlaSil
 3. 2014 umarım 2013 ü aratmaz , iyi yıllar..

  YanıtlaSil
 4. Çok sancılı geçeceği kesin..inşlh daha iyi günler göreceğiz..Mehtapcım, iyi yıllar diliyorum..

  YanıtlaSil